Tym razem Folgarida
7 października 2016

ZAPRASZAMY DO MARILLEVY

Marilleva, tak jak i pozostałe miejscowości w dolinie Val di Sole, jest położona w północnych Włoszech, w Trentino Alto-Adige.

Dojazd do samej Marillevy nie nastręcza większych trudności. Samochód można zostawić na bezpłatnym parkingu, położonym około 300 metrów od dolnej stacji kolejki gondolowej lub na płatnym parkingu znajdującym się tuż przy samej kolejce.

Marilleva dzieli się na dwie części. Pierwsza położona jest na wysokości 900 metrów n.p.m., a druga – na 1400 m. n.p.m. (Marilleva 900, Marilleva 1400).

Skibusy dowożą narciarzy do Marillevy 900. Tam również mieści się bezpłatny parking. Tych, którzy chcą się dostać do Marillevy 1400 czeka dłuższa podróż po krętej asfaltowej drodze lub przejażdżka gondolką.

Marilleva znana jest szczególnie ze swoich malowniczych i przyjaznych tras narciarskich. Wraz z pobliską Folgaridą stanowi część ośrodka narciarskiego, w którym można poszusować na ponad 50 kilometrach tras. Gdy dodamy do tego pozostałe miejscowości, z którymi Marilleva ma świetne połączenia (kolejka gondolowa, trasy narciarskie, skibusy), mamy do czynienia z jednym z największych na świecie ośrodków narciarskich o długości tras blisko 380 km.

W samej Marillevie znajdziemy 32 kilometry tras dla początkujących, 11 kilometrów tras dla zaawansowanych i 7 kilometrów tras oznaczonych jako czarne. Trasy zjazdowe znajdują się na wysokości 900 – 2000 metrów. Amatorzy biegówek znajdą 5 kilometrów przygotowanych dla nich tras. Z Marillevy bez trudu można przedostać się na nartach zarówno do Folgaridy, jak i Madonny di Campiglio.

Baza noclegowa w Marillevie pozwala na znalezienie noclegu w dość przystępnych cenach. Dużym atutem jest bliskość stoków.

W Marillevie można posilić się dobrą pizzą, a wieczorem zrelaksować się w pobliskim barze. Hotele oferują również wieczorne animacje zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

O pozostałych miejscowościach w dolinie Val di Sole przeczytają Państwo już w kolejnych wpisach.