Zapraszamy do Marillevy
21 sierpnia 2016
Kurort – Madonna di Campigio
18 października 2016

TYM RAZEM FOLGARIDA

Folgarida to kolejna popularna miejscowość kompleksu narciarskiego Folgarida-Marilleva Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta.

Żeby dojechać do Folgaridy trzeba jadąc drogą SS42 skręcić na rondzie w miejscowości Dimaro w stronę Madonny di Campiglio. Droga wiedzie mocno pod górę i jest pełna bardzo ostrych zakrętów. Po przejechaniu około siedmiu kilometrów docieramy do Folgaridy. Możemy dojechać zarówno pod dolną stację kolejki Folgarida-1 lub pojechać dalej w stronę Madonny di Campiglio i dotrzeć do kolejki Belvedere-2. Obie gondolki zawiozą nas w to samo miejsce, czyli na Malghet Aut na wysokości 1885 m.

Folgarida to idealne miejsce na wyjazd na narty z dziećmi. Family Park wyposażony w taśmę zamiast wyciągu orczykowego pozwoli maluchom na bezpieczne stawianie pierwszych kroków na nartach.

Bardziej wymagający narciarze znajdą tu około 30 kilometrów tras o różnej trudności. Oczywiście bez problemu można się przedostać na nartach z Folgaridy do Marillevy czy Madonny di Campiglio.

Zaletą Folgaridy są również hotele położone często przy samych stokach lub w niewielkiej odległości od wyciągów.

Dodatkową atrakcją są Apres -ski, czyli imprezy w barach na stoku, którym towarzyszy nierzadko polska muzyka i polscy didżeje.

Folgarida wraz z Marillevą tworzą doskonały kompleks tras narciarskich, na których mogą uczyć się zarówno początkujący narciarze, jak i bardziej zaawansowani. Wytrawni narciarze również nie będą się nudzić jeżdżąc po trasach Folgaridy i Marillevy.