Kurort – Madonna di Campigio
18 października 2016

PASSO DEL TONALE – ADAMELLO SKI

Passo del Tonale leży na granicy dwóch włoskich regionów – Lombardii i Trydentu i jest częścią ośrodka narciarskiego Adamello Ski. Sama przełęcz znajduje się na wysokości 1883 m n.p.m.

Paso del Tonale oferuje około 100 kilometrów tras narciarskich. Spośród 40 tras 23 to trasy czerwone, 11 niebieskie i 6 czarnych.

W regionie Passo del Tonale położony jest również lodowiec Presena na wysokości 3100 m n.p.m., który oferuje strome i wymagające trasy. Dla osób, które jednak pewnie czują się na nartach jazda po lodowcu będzie stanowiła dużą atrakcję i dostarczy niesamowitych wrażeń.

Dojazd do Passo del Tonale nie jest skomplikowany. Należy jechać cały czas drogą SS42 w kierunku Ponte di Legno i droga doprowadzi nas do samej przełęczy.

Największą miejscowością w okolicy jest Ponte di Legno. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, które swoją nazwę wzięło od położonego tam drewnianego mostu. Liczne sklepy, bary i restauracje zapewniają rozrywkę i miłe spędzenie czasu również po nartach.

Dzięki temu, że część tras położona jest na lodowcu Presena, sezon narciarski trwa tutaj wyjątkowo długo, bo aż do początku maja.

Ze względu na rodzaj tras i ich położenie region jest polecany dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, choć nie brakuje tu niebieskich tras, na których można stawiać pierwsze kroki na nartach.

Nową atrakcją Adamello Ski jest Freestyle Arena, czyli snowpark, w którym czekają liczne atrakcje dla narciarzy szukających wrażeń rodem z filmów narciarskich.

Ciekawostką historyczną jest fakt, że przez przełęcz Passo del Tonale przebiegała włoska linia obrony podczas I wojny światowej.