Tym razem Folgarida
7 października 2016
Passo del Tonale – Adamello Ski
23 października 2016

KURORT – MADONNA DI CAMPIGLIO

Madonna di Campigio  jest niewątpliwie największym kurortem w rejonie Val di Sole.

Podobnie jak w przypadku Folgaridy, aby tu dotrzeć, trzeba jadąc drogą SS42 skręcić na rondzie w Dimaro w lewo. Po około 20 kilometrach krętej, lecz pięknej widokowo drogi dojeżdżamy do Madonny.

Madonna di Campiglio oferuje 57 wyciągów pozwalających skorzystać ze 150 kilometrów tras. Na nartach można się bez problemu przedostać się również na stoki Folgaridy i Marillevy, a także Pinzolo. Trasy tutaj są szerokie i zapewniają przepiękne widoki.

Dla miłośników freeskiingu Madonna di Campiglio oferuje duży snowpark położony na stokach Passo del Groste.

Dla dzieci przygotowano natomiast funpark z licznymi atrakcjami, przy trasie numer 7 biegnącej z Pradalago.

Madonna di Campiglio dysponuje również świetną infrastrukturą na stokach. Z tzw. rifiugi, czyli schronisk, roztaczają się przepiękne widoki, a doskonali kucharze serwują dania będące prawdziwą rozkoszą dla podniebienia.

W sezonie zimowym miasteczko tętni życiem. Liczne bary, sklepy, luksusowe hotele, a nawet kino sprawiają, że nie sposób się tutaj nudzić.

Co roku na stokach Madonny di Campiglio rozgrywane są zawody Pucharu Świata w slalomie. Ciekawostkę może stanowić fakt, że w 1984 roku wygrała je Polka Dorota Tlałka-Mogore. Niestety później już żadna polska zawodniczka nie powtórzyła tego sukcesu.

Poza pięknymi, szerokimi trasami, licznymi barami na stokach oraz zapierającymi dech w piersiach widokami Madonna di Campiglio może się poszczycić również 40 kilometrami tras biegowych oraz lodowiskiem.